بریس میلواکی چیست؟ قیمت انواع بریس میلواکی + [نکات مهم]

بریس میلواکی (Milwaukee brace)

بریس میلواکی یک نوع ابزار پزشکی است که بیشتر برای تأمین حمایت و استحکام به قسمت‌های بالایی بدن، به خصوص برای کاهش منحنی‌های غیر طبیعی ستون فقرات به‌کار می‌رود. در ادامه این مقاله به تاریخچه، طراحی، عملکرد و کاربردهای بریس میلواکی در صنایع پزشکی و پزشکی فیزیکی پرداخته و مزایا و معایب آن را بررسی خواهیم کرد.

بریس میلواکی چیست؟

بریس میلواکی یک نوع بریس کاردینال (کفش کاردینال) است که به عنوان یک ابزار توسعه‌یافته‌ای برای تصحیح پیچیدگی های فقر آهنگ (اسکلیوزیس) مرتبط با کمر و تکانه استفاده می‌شود. این بریس توسط جراح ارتوپدی آمریکایی به اسم بلگاند کوروکین خلق و طراحی شد و ابتدا در سال ۱۹۴۶ معرفی شد. این بدنامی به خاطر شکل پیچیده‌اش است که به مدت طولانی نیاز به استفاده از آن دارد تا بار روی بدن را جبران کند.

مزایای بریس میلواکی

 • کاهش درد و تشنج: بریس میلواکی با فشار و نگه‌داشتن استخوان‌های اسکلت، می‌تواند کمک کند تا درد و تشنج‌های ناشی از حرکت نادرست اسکلت کاهش یابد.
 • کنترل وضعیت بدن: این بریس می‌تواند به شکل مناسب وضعیت بدن را تنظیم کرده و از پیشرفت بیماری جلوگیری کند.
 • اصلاح وضعیت اسکلت: با کمک بریس میلواکی، می‌توان وضعیت اسکلت را بهبود بخشید و تا حد ممکن از پیشرفت جلوگیری کرد.
 • سهولت و راحتی در استفاده: این بریس از جنس مواد سبک و متحرک تهیه شده است که از استفاده ی راحت و سهل آن به اطمینان می رسید.
 • افزایش اعتماد به نفس: استفاده از این بحران می تواند به فرد کمک کند که به خود و وضعیتش اعتماد کند و با قدرت تر و مطمئن تر به مراحل درمانی ادامه دهد.

بریس میلواکی

معایب بریس میلواکی

برخی از معایب بریس میلواکی (Milwaukee brace) شامل موارد زیر می‌شود:

 • ناکارآمدی: برخی از افراد ممکن است به‌درستی در برابر درمان و تصحیح مشکلات مهره‌ای خود از این دستگاه پاسخ ندهند و علائم بیماری خود را تا زمانی که در بریس قرار دارند حفظ کنند.
 • عوارض جانبی: استفاده از بریس میلواکی می‌تواند به عوارض جانبی مانند تورم، التهاب و آسیب به پوست منطقه‌ی تحت بریس، فشار دادن بر عروق و اعصاب، درد و عدم تحمل به‌خصوص در زمان خواب، منجر شود.
 • محدودیت حرکت: استفاده از بریس میلواکی می‌تواند به محدودیت حرکت بدن منجر شود و باعث مشکلات جسمی و عقلی شود.
 • نیاز به همکاری و صبر: استفاده از این دستگاه نیاز به همکاری و صبر بیمار دارد، چرا که ممکن است در زندگی روزمره و برخی فعالیت‌ها مختل شود.
 • اثرات روحی: داشتن بحران پوستی ناشی از استفاده از بریس میتواند اثرات مختلفی بر روابط اجتماعی و روحی بیمار داشته باشد.

اجزای بریس میلواکی

بریس Milwauke یک نوع ارتز است که به منظور کمک به کنترل انحنای ناشی از اسکولیوز استفاده می شود. اجزای اصلی این بریس عبارتند از:

 • قاب اصلی: این بخش شامل یک قاب فلزی است که قرار می گیرد حول قسمت بالایی و پایینی تنه بیمار. در نواحی باالی و پایینی سر، قفسه سینه و حداقل یکی از آینه های لگنی وجود دارد.
 • کمربند: این بخش از بریس به منظور نگهداشتن تنه به قاب و افزایش استوانه عضلات صورت می گیرد.
 • بندها و اتصالات: این اجزا برای تنظیم و پی در پی و انطباق با اندازه و شکل تنه بیمار استفاده می شوند.
 • نقاط اتصال پهنه ای: این نقاط به منظور پشتیبانی و انتقال وزن تنه به قسمت نهایی تنه بیمار می باشند.
 • موارد روبان های فنر: این قسمت از ارتز به شکل دسته های انگشت خریداری می شود و به منظور کنترل انحنای طراحی شده است.

انواع بریس میلواکیبرای چه افرادی مناسب است؟

بریس میلواکی یک نوع بریس است که برای کودکان و نوجوانان با جابجایی های استخوانی نظیر اسکولیوز (انحراف فرازی ناهموار آن خمیدگی چوبی آسیب مهبلی) استفاده می شود. این بریس برای افرادی که بیش از ۲۵-۳۰ درجه انحراف دارند مناسب است. طراحی این بریس به گونه ای است که از منطقه گردن تا قسمت پایین قفسه سینه پوشش داده شده است و با جای دادن فشار مناسب بر روی استخوان ها، از پیشرفت انحراف جلوگیری می کند.

 

بریس میلواکی

نحوه استفاده از بریس میلواکی (Milwaukee brace) در اسکولیوز

بریس میلواکی یک دستگاه داربندی است که به عنوان یک روش غیرجراحی برای درمان اسکولیوز استفاده می‌شود. این دستگاه به شکل یک دستگاه داربندی ساخته شده است که به قسمتهای سر، بازوها، تنه و پایین تنه بسته می‌شود. از بریس میلواکی به منظور کنترل و مقابله با پیشروی اسکولیوز و جلوگیری از تشدید آن استفاده می‌شود.

در زمان استفاده از این دستگاه، فشار به طور اتفاقی بر روی مناطق مختلف تنه و ستون فشرده می‌کند و از انحنای اضافی جلوگیری می‌کند. این کمک به جلوگیری از تشدید اسکولیوز و کمک به تصحیح نمایش از روی آن، افزایش قد خرد می‌دهد و عملکرد عضلات سیستم مهار کننده را بهبود می‌بخشد.
بریس میلواکی معمولاً به مدت ۲۳ ساعت در روز برای ۲۳ ساعت در روز استفاده می‌شود، اما به تدریج به مدتهای کوتاه تر در طی زمان افزایش می‌یابد.
هر چند که بریس میلواکی می‌تواند تقویتی برای اسکولیوز باشد، اما قبل از آن بهتر است با یک پزشک متخصص برای تعیین روش درمان مناسب مشورت کنید.

 

عوامل موثر بر قیمت بریس میلواکی

 • تقاضا: تقاضا برای بریس میلواکی ممکن است تاثیرگذار باشد. در صورتی که تقاضا بیشتر شود، قیمت ممکن است افزایش یابد.
 • هزینه تولید: هزینه تولید برای تولید بریس میلواکی نیز می تواند تاثیرگذار باشد. اگر هزینه های تولید افزایش یابد، قیمت نهایی محصول هم افزایش می یابد.
 • جنبه های فنی و کیفیت: در صورتی که بحث های فنی و کیفیت محصول بالا باشد، ممکن است قیمت بریس میلواکی نیز افزایش یابد.
 • رقبا و بازار: وجود رقبا و شرایط بازار نیز می تواند بر قیمت بریس میلواکی تاثیرگذار باشد. در صورتی که رقبا بیشتر باشند و شرایط رقابتی سخت تر باشد، قیمت ممکن است کاهش یابد.
 • تغییرات نرخ ارز: تغییرات نرخ ارز نیز می تواند بر قیمت بریس میلواکی تاثیرگذار باشد. در صورتی که ارز افزایش یابد، قیمت نهایی محصول هم افزایش خواهد یافت.

بریس میلواکی

سوالات متداول در خصوص بریس میلواکی (Milwaukee brace)

بریس میلواکی چیست؟

بریس میلواکی یک نوع ادامه‌دهنده (brace) است که برای درمان افرادی که مبتلا به اسکولیوز (انحراف فقرات) هستند استفاده می‌شود. این بریس به شکل یک ساختار فلزی است که قفل می‌شود و به بخش‌های مختلف بدن متصل می‌شود تا جلوی ایجاد بیشتر انحراف فقرات را بگیرد.

بریس میلواکی چه مواقعی مورد استفاده قرار می‌گیرد؟

بریس میلواکی بیشتر برای درمان اسکولیوز در افراد جوان و نوجوان استفاده می‌شود. این بریس به خصوص برای افرادی که هنوز در دوران رشد و توسعه بدنی هستند و انحراف فقرات در آن‌ها در حال تشکیل است موثر است.

چقدر باید بریس میلواکی را بپوشید؟

مدت پوشیدن بریس میلواکی بستگی به شدت انحراف فقرات، رشد فرد و توصیه‌های پزشک دارد. برخی افراد ممکن است بریس را تمام روزه بپوشند و برخی دیگر آن را تنها در طول شب بپوشند.

آیا بریس میلواکی تأثیری بر کیفیت زندگی فرد دارد؟

استفاده از بریس میلواکی ممکن است در ابتدا بر روی کیفیت زندگی فرد تأثیرگذار باشد، اما برنامه‌های توانبخشی و تمرینات منظم می‌توانند به فرد کمک کنند تا با این وضعیت سازگار شوند و کیفیت زندگی خود را حفظ کنند.

آیا بریس میلواکی را می‌توان در دوران بزرگسالی استفاده کرد؟

بریس میلواکی به خصوص برای افراد در دوران رشد و توسعه بدنی تأثیرگذار است و برای بزرگسالان ممکن است تأثیر محدودتری داشته باشد. اما در برخی موارد نیز ممکن است پزشک تجویز کند که بریس میلواکی در دوران بزرگسالی نیز استفاده شود.