Home Phone

قبل از توضیح فواید کفش طبی باید به این سوال پاسخ داد که کفش طبی چیست؟ در پاسخ به این سوال می‌توان گفت که کفش‌های طبی کفش‌های خاصی هستند که پا و مچ پا را در بر می‌گیرند و به‌ طوری طراحی شده‌اند که پا در آن‌ها راحت‌تر بوده و برای افرادی که هنگام پیاده‌روی در ناحیه پا و ساق‌پا احساس درد می‌کنند، بسیار مناسب است. با استفاده از کفش طبی مهمترین اتفاقی که برای پای شما اتفاق خواهد افتاد، محافظت از پای شما است.

۱۰ فایده استفاده از کفش های طبی

 • تحرک بهتر

محدودیت کلی تحرک یکی از بزرگترین مشکلاتی است که افراد مبتلا به درد یا ناراحتی پا تجربه می کنند. ناتوانی در حرکت و عبور و مرور می تواند بخش زیادی از لذت زندگی شما را از بین ببرد و شما را از کاوش در دنیای اطراف محروم کند. تحرک با محدودیت می تواند ناشی از  مشکلات متعدد ناحیه پا باشد، از خار پاشنه گرفته تا صافی کف. افرادی که از این بیماری‌ها رنج می برند، هنگام راه رفتن دچار درد شدیدی می‌شوند. در نتیجه، اکثر افراد زندگی کم تحرکی را در پیش می گیرند. یکی از فواید کفش طبی، آسان و لذت بخش کردن تحرک شماست.

 • محافظت از پاها: 

کفش طبی گزینه بسیار مناسبی برای افرادی است که احساس پا درد دارند. یکی از فواید کفش طبی محافظت از پاها و بهبود مشکلات موجود در پا می‌باشد. علاوه بر آن رفت و آمد شما را تسعیل می‌یخشد. این افزایش تحرک می‌تواند کیفیت زندگی بهتری برای افرادی که به  درد پا مبتلا هستند ایجاد کند.

10 فایده استفاده از کفش های طبی

 • بهبود یا ترمیم مشکلات مربوط به پا

اغلب درد‌هایی که افراد آن را تجربه می کنند، ناشی از مشکلات قوس کف پا است. مشکلات قوس پا می تواند باعث دردهای مربوط به راه رفتن شود. عدم درمان این مشکلات می تواند باعث درد یا ناراحتی زیادی از ناحیه پا شود. حتی در بدترین حالت ممکن است باعث آسیب طولانی ‌مدت شود. برای ترمیم و بهبود این آسیب ها نیاز به روش‌های دیگری مانند جراحی است.

زمانی که کفش طبی می پوشید، نه فقط  از بروز آسیب‌های جدی پیشگیری می‌کنید، بلکه می‌توانید هر مشکلی که در حال حاضر در ناحیه پا با آن مواجه هستید را درمان کنید. در کنار درمان مشکل هم ترازیِ کفش مناسب، باعث می‌شود که قوس پای شما در حالت عالی بماند. شما می توانید با مراقبت و محافظت از پاهای خود، کمتر با بیماری و مشکلات پا مواجه شوید.

 • فضای بیشتر برای پا:

یکی دیگر از فواید کفش طبی این است که به پاها فضای زیادی برای حرکت می‌دهد که می‌تواند باعث گردش خون بهتر شود. کفش‌های طبی همچنین می‌توانند به کاهش درد حاصل از عصب‌های پا کمک کنند و برای افراد مبتلا به نوروپاتی دیابتی مفید ظاهر شوند. هنگام روبرو شدن با نوروپاتی، کفش های طبی بهترین گزینه هستند، زیرا راحتی و محافظت از پاها را به ارمغان می آورد.

امروزه کفش‌های طبی در بسیاری از سبک های مختلف نیز تولید می شود و این امکان را فراهم می کند که بدون آسیب به استایل شما و سلامت پای خود، زیبا به نظر برسید.

10 فایده استفاده از کفش های طبی

در ادامه از موارد دیگر فواید کفش طبی نام می‌بریم:

 • بازیابی انرژی خود برای دویدن و راه رفتن با کاهش درد و تورم.
 • مراقبت بهتری را در قوس پای شما فراهم می کند.
 • کمک به سلامت کلی مچ پا و پایداری مفصل‌های ناپایدار مچ پا.
 • کاهش و بهبود درد در نقاط مختلف بدن از جمله کمر و باسن.
 • پیشگیری از برخی ناهنجاری های پا

حال ممکن است برای شما این سوال پیش بیاید که در هنگام خرید به‌ چه فاکتور‌هایی برای خرید کفش طبی دقت کنیم در ادامه به نکات مهم آن اشاره می‌کنیم.

نکات مهم هنگام خرید کفش طبی

 • کفش طبی باید متناسب و هماهنگ با پای شما باشد.
 • متناسب بودن ناحیه سینه کفش طبی با پا از دیگر موضوعاتی است که در زمان خرید کفش های طبی باید مورد توجه قرار داد.
 • کفش طبی باید با نوع فعالیتی که قرار است انجام دهید هماهنگ باشد.
 • قدم زدن با کفش یکی دیگر از نکاتی است که در زمان خرید کفش های طبی باید به آن توجه کنید. اگر در هنگام قدم زدن در مغازه کفش فروشی، حس خوبی ندارید و پای شما را اذیت می‌کند از خرید کفش پرهیز کنید؛ کفشی که در یک زمان و مسافت کوتاه راحت نباشد، گزینه خوبی برای خرید نیست. 

امیدواریم اطلاعاتمان برای شما مفید واقع گردد و توانسته باشیم شما را در این مسیر یاری کرده باشیم. 

نکات مهم هنگام خرید کفش طبی

سوالات متداول

چرا بهتر است از کفش‌های طبی استفاده کنیم؟

حمایت از سلامت پا: کفش‌های طبی برای حمایت پای شما طراحی شده‌اند تا مانع از تشکیل آسیب‌ها مانند پاشنه تخم مرغی و برآمدگی پا مانند تنگ شدن عضلات پا شوند.

کمترین احتمال ابتلا به آسیب‌های پا: با استفاده از کفش‌های طبی که برای پای شما مناسب هستند، احتمال ابتلا به کمردرد، آسیب‌های پا و مشکلات مربوط به عضلات و استخوان‌ها کاهش می‌یابد. 

بهبود تعادل و قدرت عضلات: کفش‌های طبی معمولاً دارای تکنولوژی‌هایی هستند که به بهبود تعادل و قدرت عضلات پا کمک می‌کنند.

چه فرقی بین کفش‌های طبی و کفش‌های عادی وجود دارد؟

سازگاری با پا:  کفش‌های طبی دارای سطوح داخلی مناسبی هستند که برای پای شما نیازهای لازم را فراهم می‌کنند و از آن حمایت می‌کنند. این کفش‌ها به طور عمده با توجه به سبک و نوع مشکل پای شما طراحی شده‌اند.

راحتی و طراحی ارگونومیک کفش‌های طبی برای کمک به جلوگیری و درمان آسیب‌های پا طراحی شده‌اند و به طور کلی کفش‌های طبی از طراحی استانداردی برخوردارند و کفش های معمولی برعکس کفش های طبی می‌باشند.