Home Phone

کفش طبی یا Orthopedic Shoe

چرا باید از کفش طبی یا Orthopedic Shoe استفاده کنیم؟

کفش طبی یا Orthopedic shoe : یکی از مهمترین انتخاب هایی که با سلامتی انسان ارتباط مستقیم دارد، کفش است. در صورتی که انتخاب درستی هنگام خرید کفش نداشته باشیم، می تواند باعث ایجاد فشار نابجا به نواحی پا، زانو، کمر و حتی سر و گردن شود که این مساله مشکلاتی را برای فرد در بلند مدت بوجود خواهد آورد.

افرادی که مشکلی در پای خود داشته و به دنبال کفش طبی هستند باید بدانند که انواع مختلفی از کفش هایی که پسوند طبی هم دارند در بازار وجود دارند.

صرف اینکه نام کفشی طبی است، یا از داروخانه تهیه شده و یا از فروشگاهی تهیه شده که ادعای فروش کفش طبی دارد، به معنای آن نیست که کفش مورد نظر واقعا خصوصیاتی را که میخواهیم داشته باشد. زیرا کفش و کفی طبی باتوجه به مشکل و عارضه فرد، تنها درکلینیک های ارتوپدی فنی (ارتز و پروتز) ساخته و تجویز میشود.

کفی ها و کفش های طبی وظیفه اصلاح کردن انواع ناهنجاری های بدن و الگوهای غلط راه رفتن را دارند. هدف از ساخت آنها فراهم کردن شرایط مطلوب برای ایستادن ، راه رفتن و دویدن است.

اکثر اعمال حرکتی بدن، اعم از راه رفتن، خم شدن و… تحت تأثیر کفشی است که انسان می پوشد.

وضعیت بدنی افراد بویژه کودکان و نوجوانان که در حال رشد هستند، سیستم حرکتی آنها با کفش در ارتباط است و با نوع کفش می تواند تغییر کند.

انتخاب کفش طبی مناسب به ویژه برای افراد سالخورده و کودکان به خاطر آسیب پذیری بالایی که دارند بسیار حائز اهمیت است.

کجی شست پا یا هالوکس والگوس با به پا کردن کفش های نامناسب و تنگ، شدیدتر می شوند.

ولی امکان پیشگیری و کنترل این عارضه از طریق استفاده از کفی و کفش طبی مناسب وجود دارد.

عوارض استفاده از کفش های نامناسب و پنجه باریک و عدم استفاده از کفش طبی (سمت چپ) و استفاده از کفش طبی (سمت راست)

مرکز تخصصی ارتز و پروتز رجبی راد، با اندازه گیری دقیق پارامترهای پای هر فرد اعم از طول پا، عرض سرپنجه ها، عرض پاشنه، محیط مچ پا و … کفش طبی متناسب برای هرفرد را طراحی و تولید میکند.